Lea.

 Lea sa narodila 26.11.2001 na Starej Turej. Je to čistokrvná fenka Zlatého retrievera. Prišla k nám v januári 2002.
2x mala nádherné šteniatka. Je to milý a poslušný psík, ktorý má rád nielen deti, ale aj dobré jedlo. Miluje prechádzky prírodou a vodu.

 Pôvod: Zlatého retrievera začal v 19. storočí chovať Lord Tweedmouth.Chcel vyšľachtiť schopného a atraktívneho loveckého psa.
Využil k tomu žltého retrievera, ktorý sa narodil vo vrhu čiernych retrieverov a dnes už neexistujúceho tweedskeho vodného španiela.
Dnešný názov zlatý retriever bol prijatý až v roku 1920, pričom predtým bolo plemeno označované prívlastkom žltý.

 Vzhľad: Zlatý retriever je veľký, statný pes s mohutnou symetrickou postavu a veľkým hrudníkom. Má širokú lebku s  nie príliš dlhou papuľou, čiernym nosom a dobrosrdečnými hnedými očami. Nos môže v starobe, prípadne po dlhej zime zružovieť.
Uši nosí zvesené a posadené vo výške očí. Srsť zlatého retrievera môže byť hladká alebo zvlnená. Má nepremokavú podsadu. Sfarbenie srsti sa pohybuje od krémovej až po zlatavo červenú. Má elegantnú chôdzu a láskavý výraz.

 Povaha.: Tento pes je dobre známy svojou inteligentnou a kľudnou povahou. Je to pokojné, trpezlivé a pozorné plemeno, nikdy nie agresívne. Pri strážení nikdy nenapáda. Ako každé polovné plemeno, aj zlatý retriever má vyvinutý lovecký pud.

Moje pošahané stránky. :-)