Zaujímavosti:

 Zuby:  Zdravý dospelý Degu má tmavožlté až oranžové zuby.
Spôsobuje to chlorofyl v zelenej strave, ktorá je najdôležitejšou zložkou jeho jedálnička. Biele zuby znamenajú nedostatočnú výživu. Mláďatám sa zuby zafarbujú postupne prijímaním potravy.

 VEK:   Veľmi pozitívnym faktom pre chovateľov je dĺžka života tohto zvieratka.
V zajatí a pri správnej starostlivosti sa Degu dožíva 5 až 7 rokov, no sú známe aj prípady, kedy sa dožil viac ako 10 rokov.

 PÍSKANIE:   Degu sa medzi sebou dorozumievajú rôznymi zvukmi.
Najčastejšie je pískanie. Preto toto zvieratko nie je vhodné pre ľudí, ktorým by to mohlo vadiť.

 INTELIGENCIA:   Aj keď sa to nemusí zdať, Degu je veľmi inteligentný hlodavec.
Dá sa v tom prirovnať k potkanovi, niektorí chovatelia dokonca tvrdia, že je inteligentnejší. Pri správnom prístupe sa rýchlo naučí na človeka, ktorý sa o neho stará. Naučí sa rozpoznať jeho hlas, niekedy dokáže reagovať na svoje meno. Pri častom počutí nejakej melódie sa ju niektorí Degu naučia pískať.

 TEPLO A SLNKO:  Degu je veľmi citlivý na teplotu prostredia.
Ideálna teplota pre neho by sa mala pohybovať okolo 20°C. Nemal by mať teplotu vyššiu ako 30°C, môže mať problémy so srdiečkom. Rozhodne ho NIKDY NEDÁVAJTE NA PRIAME SLNKO! Môže ho to zabiť. Naopak pri nízkych teplotách a prievane môže nachladnúť. Tiež nie je vhodné ho kúpať vo vode, aby nenachladol, čo pre neho môže mať tiež smrteľné následky.

 MOČ:   Moč Degu je viditeľný pod UV svetlom, ktoré oni vnímajú zrakom.
Preto ho využívajú na značkovanie svojho územia. Netreba sa teda čudovať, že po vymočení ostávajú na všetkých povrchoch biele stopy, ktoré sa ťažko odstraňujú.